بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

در ابتدا به مقدمه‌ای در مورد آژاکس اشاره می کنیم، این واژه از کجا آمده است؟ کلمه AJAX مخفف عبارت Asynchronous JavaScript And XML می‌باشد که یک تکنیک و روش جدید برای گسترش (develop) و ارتقای صفحات وب می‌باشد. در این روش فرامین منتظر بارگذاری کامل صفحه نمی‌مانند و قبل از لود کامل شروع به اجرا می‌کنند که باعث افزایش سرعت بارگذاری می‌شود. در کل آژاکس از چندین ترکیب برای کار خود بهره می‌برد مانند: CSS و HTML که برای نمایش محتویات عمومی صفحات وب مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر شما کاربران عزیز با این دو عبارت و کارایی آن آشنایی دارید. آژاکس از جاوا اسکریپ هم برای ساختن یک ظاهر داینامیک برای صفحات بهره می‌برد، همان‌طور که می‌دانید جاوا اسکریپ یک زبان برنامه‌نویسی تحت وب می‌باشد. آژاکس همچنین از XML نیز برای برقراری ارتباط با سرور، بهره می‌برد. به همین مقدمه کوتاه ولی مفید بسنده می‌کنیم و با هم به سراغ ساخت اولین برنامه‌ی کوچک ولی کاربردی می‌رویم که برای شروع خوب است.


می‌خواهیم یک کومبو باکس بسازیم و در زیر آن یک باکس، که با انتخاب هر گزینه از کومبو باکس، محتویات صفحه در باکس زیری نمایان می‌شود. این محتویات می‌تواند به هر زبانی باشد و می تواند شامل تصویر و تمامی عناصر یک صفحه‌ی وب باشد.


برای شروع باید کد زیر را بین تگ‌های و قرار دهیم:کار کد بالا چیست؟ اکنون به بررسی بخش‌هایی از کد بالا می‌پردازیم. کد بالا نمایش‌گر محتویات صفحه‌ی ما است که آن را در صفحه‌ی وب خود، بین تگ‌هایی که در بالا گفته شده (body) قرار می‌دهیم تا محتویات نمایش داده شود. این کدهایی که در زیر قرار می‌دهیم وظیفه ساخت کومبو باکس با گزینه‌های پیش‌فرض را دارد. نوشته‌های قرمز در کومبو باکس نمایان می‌شوند که شما باید آن‌ها را ویرایش نمایید.


<select name="dropmsgoption" size="1" style="width:300" onChange="expandone()">
<option selected>Welcome to azemat.com</option>
<option>One Click For ever</option>
<option>Designed by persian designers</option>
</select>

بخش بعدی کد‌ها مربوط به اطلاعاتی است که در زیر این کومبو باکس قرار است ظاهر شود. به کد‌های زیر توجه کنید: ( کدهای قرمز باید ویرایش شوند) توجه داشته باشید که برای نمایش متن‌های زیر، از قبل برای رنگی و زیبا نمایش داده شدن اطلاعات، یک استایل CSS تعریف شده است که کد آن به سلیقه خودتان بستگی دارد، اما من برایتان کد پیشفرض خودم را قرار دادم، اگر می‌خواهید از این کد بهره ببرید، باید آن را بین تگ‌های و قرار دهید.


کد استایل:


<style type="text/css">
.dropcontent{
width: 300px;
height: 140px;
border: 1px solid black;
background-color: #FFECC6;
display:block;
}
</style>


اکنون برای انجام عملیات داینامیک‌سازی و متحرک‌سازی کار نیاز به کدهای زیر داریم که باید در بین تگ‌های و قرار دهیم:شما اکنون با بررسی و آنالیز این کدها می‌توانید مقدمات و اصول ابتدایی، در ذهن خود در مورد آژاکس داشته باشید. در جلسات بعد در صورت استقبال از مقالات آژاکس برایتان سورس‌های جدیدتری را آماده می‌کنم. با نظرات خود می‌توانید به بهتر شدن مقالات کمک کنید تا بتوانیم با تکنیک آژاکس بیشتر آشنا شویم. در ضمن اگر ساخت و طراحی برنامه‌های خاصی مد نظرتان هست، در بخش نظرات بفرمایید تا آنها را نیز آموزش دهیم.


تهیه و تنظیم: حمیدرضا محمدکاظمی (آدرس سایت)

تعداد بازدید (6315 مرتبه) . لینک ثابت