بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

برنامه کالر شید برنامه‌ای است که به طراحان (وب و گرافیست‌ها) این قابلیت را می‌دهد که رنگ‌ها و ترکیب‌های رنگی مناسب را بیابند و وقت با ارزش خود را صرف پیدا کردن ترکیبات مناسب رنگی تلف نکنند. در این مقاله، کل این برنامه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و اصول کاری این برنامه را نیز که در سایت رسمی این برنامه هم آمده، را با هم مروری می‌کنیم تا بتوانیم از این برنامه بهترین بهره را ببریم.


خصوصیات و کاربردهای برنامه
شما برای شروع تنها کافی است رنگ موردنظر خود و یا مشتری را داشته باشید، با دادن رنگ موردنظر خود، این برنامه طیف‌های دیگری از رنگ‌هایی که با رنگ انتخاب شده توسط شما همخونی دارند را، به شما تحویل می‌دهد و شما می توانید با هماهنگی رنگ‌ها در مجموعه کاری خود یک طرح و کار خوب و زیبا را تحویل دهید.بخش اول؛ کاربردها و سودمندی‌ها


ابزار Eyedropper : این وسیله به شما امکان درشت‌نمایی (بزرگ‌نمایی) روی نقطه‌ای از کار را می‌دهد تا شما بتوانید دقیق‌ترین و مناسب‌ترین رنگ موردنظر خود را از کار استخراج کنید.
روی رنگی که می‌خواهید راست کلیک کنید و به پالت مورد نظر اضافه کنید، کد رنگ را در حافظه رایانه خود برای استفاده در برنامه‌های دیگر (مانند فرانت‌پیج، فتوشاپ و هر چه که با آن کار می‌کنید) کپی کنید، یا به رنگ‌های پرکاربرد و مورد علاقه خود اضافه نمایید و یا پیش زمینه کاری خود قرار دهید.


تغییر دهنده مقادیر HEX : با کمک این گزینه می توانید مقادیر رنگی هکس را تغییر دهید و یا یک ترکیب رنگی جدید بسازید.


ساخت اسکرول‌بارهای سفارشی: یکی از امکانات جالب این برنامه این است که یک صفحه برای‌تان باز می‌کند که در سمت چپ آن کد رنگ‌های یک اسرول‌بار است و در سمت راست نمونه اسکرول‌بار را می‌بینید که با تغییر رنگ هر بخش شما همان موقع نتیجه و اسکرول‌بار خروجی را مشاهده می‌کنید و یکی از راحت‌ترین روش‌های ساخت اسکرول‌بار سفارشی با بهترین نتیجه، با کمک همین برنامه می‌باشد. بعد از ساخت اسکرول‌بار موردنظر کدهایی که کالرشید به شما می‌دهد را کافی است وارد صفحه خود کنید. البته با این روش می توان بهترین نتیجه را در اینترنت اسکپلورر مشاهده کرد.


مشاهده تصاویر Vector : وقتی گزینه مشاهده تصاویر وکتور را کلیک کردید می‌توانید رنگ‌ها را از پالت رنگ بگیرید و بکشید روی کار و نتیجه آن را مشاهده کنید.


پیش‌نمایش صفحات وب: این هم یک کاربرد دیگر این برنامه! رنگ‌های Header ، index و تمامی نقاط صفحه وب خود را انتخاب کنید و با زدن بخش "web page preview" نتیجه کار را مشاهده کنید.


بخش دوم؛ تولبار اصلی


کلیدهایی که در تولبار اصلی موجود هستند، شامل ساخت پالت رنگ جدید، باز کردن پالتی که قبلا ساخته شده، ذخیره کردن پالت، باز کردن پیش‌نمایش صفحات وب، مشاهده تصاویربرداری، ساخت اسکرولبار، ابزار ای‌دراپر و قابلیت در دسترس بودن برنامه در بالا، می‌باشند.


بخش سوم؛ انتخاب کننده رنگ


در این بخش شما با استفاده از روش‌های گوناگون می‌توانید رنگ و یا رنگ‌های موردنظر خود را انتخاب و استفاده کنید.

RGB Selector به شما این اجازه را می‌دهد که با کمک کدهای آر‌جی‌بی در میان رنگ‌ها، رنگ منتخب خود را انتخاب کنید.

Color Sprectrum به شما این اجازه را می‌دهد تا رنگ موردنظر خود را در بین طیف‌های رنگی انتخاب کنید.

Websafe Palette ، در این پالت رنگ تمامی رنگ‌های موجود در وب و سازگار با وب را مشاهده می‌کنید.

Color Designer ، این بخش به شما اجازه ساختن رنگ‌های موردنظر را در قالب‌های مختلف می‌دهد.


بخش چهارم؛ اطلاعات رنگ‌ها


در این بخش اطلاعات رنگ‌ها در مقادیر مختلف با بردن موس نمایان می‌شود.


بخش پنجم؛ Color History


این قسمت آخرین رنگ‌هایی که به کار برده‌اید را نمایش می‌دهد.


بخش ششم؛ Harmonies/Favorites/Shades/Common Sidebar


Harmonies را اگر بخواهیم کامل بررسی کنیم و این موضوع را باز کنیم بسیار پیچیده می‌شود که می‌گذاریم برای مقالات بعدی تا مفصل توضیح دهم ولی همین قدر بدانیم که هماهنگی بین رنگ‌ها و سازگاری و همساز بودن را، هارمونی می‌نامند.

Favorites : این بخش به شما اجازه می‌دهد که هشت رنگ دلخواه خود را در آن نگه دارید.

Shades : در این بخش نیز 20 رنگ متنوع را که برنامه به شما ارائه می‌دهد را می‌توانید ببینید.

Common : در این بخش نیز شما رنگ‌های پایه را می‌توانید ببینید.


بخش هفتم؛ پالت رنگ‌ها


در این محیط مربع شکل رنگ‌های شما قرار می‌گیرند که شما پالت‌های رنگ مورد علاقه خود را می‌توانید ذخیره کنید تا همیشه در دسترس داشته باشید. پالت‌های رنگ کارایی زیادی برای شما دارند. شما در پالت رنگ وقتی رنگ موردنظر را انتخاب کردید می‌توانید روشنایی آن را تغییر دهید و کدهای رنگ را برای به کار بردن در برنامه‌های گوناگون در حافظه کپی کنید. شما هنگامی که در پالت رنگ‌ها روی رنگی راست کلیک می‌کنید منویی باز می‌شود که شامل گزینه‌های زیر است:


Copy color value directly to clipboard (ذخیره کردن مقادیر رنگ در حافظه)
Adjust color (تنظیم کردن رنگ)
Add to favorites - 8 favorites available (اضافه کردن به رنگ‌های مورد علاقه - 8 عدد رنگ)
Modify Hex Value (ویرایش مقادیر هکس)
Erase color (پاک کردن رنگ)


بخش هشتم؛ نوار ابزار موجود در پالت رنگ‌ها


بازگشت/انجام دوباره Undo/Redo
بروشنی/تیرگی Lightness/Darkness
اشباع کردن/ کمک نورنمایی Saturate/Desaturate
ساخت پالت مشابه Clone current palette
حذف پالت رنگ Erase palette
ذخیره نمودن پالت رنگ Save palette


بخش نهم؛ مقادیر رنگ‌ها


در این بخش کدها و مقادیر رنگ‌ها را زیر پالت رنگ‌ها به صورت کد و ولیو مشاهده می‌نمایید، برای مقایسه و دسترسی‌های سریع!


مطلب آخر اینکه این برنامه را می‌توانید از سایت رسمی این برنامه دانلود کنید، حجم برنامه نیز 1.3 مگابایت می‌باشد.


در این بخش از مقاله سعی بر این شد که کاربردهای عمومی و کلی این برنامه را بدانیم و آشنایی کلی پیدا کنیم. در مقاله‌ی بعدی هارمونی و ترکیبات رنگی را به صورت پیشرفته و دقیق، همراه تصاویر تفهیمی مورد بررسی کامل قرار می‌دهیم تا در طراحی‌ها و کارهای خود، بهترین ترکیب رنگی را چه از نظر گرافیکی و چه ترکیبات روان‌شناسی، منتشر کنیم.

موفق باشید.


تهیه و تنظیم: حمیدرضا محمدکاظمی (آدرس سایت)

تعداد بازدید (9352 مرتبه) . لینک ثابت