بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

« روزنامه شرق؛ پنج‌شنبه 20 مرداد 1384، نويسنده؛ امير عظمتی »
در این هفته قصد داریم به بحث وبلاگ‌ها و تعداد بازدیدکنندگان بپردازیم و دو شمارنده مناسب برای وبلاگرها را معرفی کنیم. هنگامی‌که شما کدهای مربوط به یک شمارنده را در وبلاگ‌تان و به عبارت صحیح‌تر در قالب وبلاگ‌تان قرار می‌دهید، بسته به نوع شمارنده و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید اطلاعات مختلفی را از بازدیدکنندگان وبلاگ‌تان به دست آورید. به عنوان مثال متوجه می‌شوید که امروز یا دیروز، وبلاگ‌تان چه تعداد بازدید‌کننده داشته است، افراد مختلف از طریق چه آدرس‌هایی به وبلاگ شما آمده‌اند (Referer)، به عبارت دیگر چه صفحات و آدرس‌هایی به وبلاگ شما لینک داده‌اند و بازدیدکننده را به وبلاگ شما هدایت کرده‌اند. از دیگر اطلاعاتی که با قرار دادن شمارنده و با توجه به نوع شمارنده، به دست می‌آورید، محل جغرافیایی بازدیدکننده، نوع سیستم‌عامل مورد استفاده بازدیدکننده، نوع مرورگر اینترنتی بازدیدکننده و اطلاعاتی از این قبیل می‌باشد. بنابراین متوجه می‌شویم که داشتن یک شمارنده برای یک وبلاگ، یکی از موارد مهم محسوب می‌شود. چراکه با کمک شمارنده‌ها و اطلاعاتی که به شما می‌دهند، می‌توانید تا حدی از رفتارهای کامپیوتری بازدیدکنندگان‌تان باخبر شوید. منظور از رفتار کامپیوتری این است که متوجه می‌شوید، بازدیدکنندگان‌تان بیشتر از چه سیستم‌عاملی استفاده می‌کنند، بیشتر با کدام مرورگر به مرور وب می‌پردازند و غیره. شما با دانستن این موارد، می‌توانید تا حدی بازدیدکنندگان‌تان را بشناسید و تا حد امکان وبلاگ‌تان را بر اساس آن شناخت، پیش ببرید.


به یک مثال توجه کنید؛ شما با کمک برخی از شمارنده‌ها، می‌توانید بفهمید که بازدیدکنندگان‌تان بیشتر از چه رزولیشنی استفاده می‌کنند. بیشتر از رزولیشن 800 در 600 بهره می‌برند و یا اکثرا از رزولیشن 1024 در 768 استفاده می‌کنند؟ فرض کنید بیشتر بازدیدکنندگان شما از رزولیشن نوع اول استفاده می‌کنند و قالب شما بر اساس رزولیشن نوع دوم طراحی شده است. مسلم است که قالب وبلاگ شما در رزولیشن نوع اول، با اسکرول افقی نمایش داده می‌شود که چندان جالب به نظر نمی‌رسد. پس باید یا قالب را طوری طراحی کنید که در هر دو رزولیشن به خوبی نمایش داده شود (که صدالبته این روش توصیه می‌شود) و یا اینکه برای طراحی قالب، رزولیشنی را انتخاب کنید که اکثر بازدیدکنندگان، از آن استفاده می‌کنند. این مورد را هم به راحتی می‌توانید با نصب یک شمارنده در وبلاگ‌تان، پی ببرید. علاوه بر این‌ها، خیلی‌ها دلشان می‌خواهد بدانند، وبلاگ‌شان روزانه چه تعداد بازدیدکننده دارد و یا به عبارتی روزانه چند نفر پیدا می‌شوند که مطالب آن‌ها را بخوانند!!

حال به معرفی دو شمارنده برای وبلاگ‌ها و یا سایت‌ها می‌پردازیم. Counter و یا همان شمارنده Nedstat از مشهورترین شمارنده‌های موجود می‌باشد که با آن آیکن کوچک آبی رنگش، در اکثر وبلاگ‌ها و سایت‌های ایرانی، خودنمایی می‌کند. شمارنده نداستت، امکانات مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد، از جمله؛ نمایش تعداد بازدیدکنندهای 30 روز اخیر به صورت نموداری (همچنین شما می‌توانید تعداد بازدیدکنندهای هفته‌ها و ماه‌های گذشته را هم، به صورت نموداری ملاحظه کنید)، نمایش اطلاعات مختلف از بازدیدکنندگان (محل جغرافیایی بازدیدکننده، نوع مرورگر مورداستفاده، نوع سیستم‌عامل، نوع رزولیشن و ...)، نمایش آدرس صفحاتی که بازدیدکنندگان از آن صفحات، به سمت وبلاگ شما هدایت شده‌اند. همچنین شمارنده نداستت به شما می‌گوید که بازدیدکنندگان با جستجوی چه کلماتی در موتورهای جستجو، به وبلاگ شما رسیده‌اند. نسخه‌ی رایگان این شمارنده در آدرس www.nedstatbasic.com قابل دسترسی می‌باشد. پس از ثبت‌نام در سایت، یک سری کد مخصوص به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. شما تنها کافیست که این کدها را در قالب وبلاگ‌تان قرار دهید! کار تمام است. در اینجا لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که متاسفانه چندی است این سایت مفید، فیلتر شده است و از سوی برخی از ISPها دسترسی به آن مقدور نیست. به امید آن‌که هر چه زودتر فیلتر این سایت مفید، برداشته شود.


شمارنده‌ی دیگری که این هفته به معرفی آن می‌پردازیم، شمارنده SiteMeter می‌باشد. این شمارنده در آدرس www.sitemeter.com قابل دسترسی است. این شمارنده نیز دارای دو نسخه‌ی پولی و رایگان می‌باشد که حتی در نسخه‌ی رایگان نیز اطلاعات جالب و مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد. ثبت‌نام و طرزکار با این شمارنده نیز بسیار آسان است. نخست به سادگی در سایت ثبت‌نام می‌کنید و سپس کدهایی را که به شما می‌دهد، در قالب وبلاگ‌تان قرار می‌دهید. در اینجا نیز کار تمام است! حال شما در بخش Setting می‌توانید تنظیمات دلخواه را اعمال کنید. مثلا می‌توانید شمارنده را طوری تنظیم کنید که همه افراد با کلیک کردن بر روی آیکن شمارنده، بتوانند از آمار وبلاگ باخبر شوند و یا می‌توانید این دسترسی را محدود کنید و شمارنده را طوری تنظیم کنید که فقط خودتان و با وارد کردن یوزرنیم و پسورد، بتوانید تعداد بازدیدکنندگان و دیگر اطلاعات را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید آیکنی که در وبلاگ نشان داده می‌شود را، از میان چندین آیکن موجود، انتخاب کنید. خوشبختانه این شمارنده هنوز فیلتر نشده است! پس فرصت را از دست ندهید.

تعداد بازدید (18265 مرتبه) . لینک ثابت