بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

« روزنامه شرق؛ پنج‌شنبه 30 تیر 1384، نويسنده؛ امير عظمتی »
در هفته‌ی گذشته شما را تا حدی با سیستم مدیریت محتوای Movable Type یا همان ام‌تی آشنا کردیم. همان‌طور که گفته شد با کمک ام‌تی می‌توانید یک وبلاگ با امکانات مختلف داشته باشید و براحتی آن‌را به روز نمایید. در این هفته قصد داریم کمی بیشتر و جزئی‌تر شما را با ام‌تی آشنا کنیم. قبل از شروع بحث لازم است به نکته‌ای اشاره کنیم. در هفته‌ی گذشته گفته شد که موویبل‌تایپ یک نرم‌افزار Open Source یا همان کدباز است. در صورتی که چنین نیست و ام‌تی لایسنس مخصوص به خود را دارد. به عبارتی دیگر هر نرم‌افزاری که کد‌های آن قابل دیدن باشد، کدباز نیست.


برای شروع کار لازم است که برنامه‌ی ام‌تی را بر روی فضای شخصی خود نصب کنید. شما همواره می‌توانید جدیدترین نسخه ام‌تی را از سایت آن در آدرس www.movabletype.org دانلود کنید. پس از آن، فایل‌های مربوط به برنامه را به فضای شخصی خود آپلود می‌کنید و سپس توسط راهنمای خود برنامه یا راهنماهای فارسی نوشته شده در این زمینه، ام‌تی را بر روی هاست خود نصب می‌کنید.


پس از نصب، وقتی که شما به صفحه‌ی اول ام‌تی بروید، با وارد کردن یوزر و پسورد خود، وارد قسمت مدیریتی ام‌تی می‌شوید. حال شما که با دسترسی Admin وارد شده‌اید، در این قسمت می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید، مثلا؛ وبلاگ جدید بسازید و یا یکی از وبلاگ‌های موجود را پاک کنید. همچنین می‌توانید برای وبلاگ‌ها نویسنده با یوزر و پسورد اختصاصی، ایجاد کنید. به طوری که فرد نویسنده با داشتن یوزر و پسورد اختصاصی خود می‌تواند وارد ام‌تی شود و با توجه به اختیاراتی که ادمین برای آن معین کرده است، به فعالیت بپردازد. هنگامیکه برای اولین بار وارد ام‌تی می‌شوید، خواهید دید که ام‌تی یک وبلاگ به صورت پیش‌فرض ساخته است. شما می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را بر روی این وبلاگ اعمال کنید و هم این‌که می‌توانید آن‌را پاک کنید و یک وبلاگ جدید بسازید. در ابتدا لازم است که تنظیمات مربوط به محل ذخیره‌ی فایل‌های ساخته شده توسط ام‌تی و همچنین آدرس موردنظر برای نمایش وبلاگ را انجام دهید. برای این‌کار بر روی Manage Weblog کلیک کنید و سپس در صفحه‌ی جدید و در ستون سمت چپ بر روی Weblog Config کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید این تنظیمات را انجام دهید.

حال به توضیح گزینه‌های موجود در ستون سمت چپ خواهیم پرداخت.
اولین گزینه New Entry می‌باشد. شما با کلیک بر روی این گزینه به صفحه‌ی Create New Entry هدایت می‌شوید. شما در این قسمت می‌توانید یک پست جدید به وبلاگ خود اضافه‌ کنید. به عبارت دیگر چنانچه بخواهید وبلاگ خود را به روز کنید، باید از این قسمت استفاده کنید و مطالب خود را در باکس‌های موجود در این صفحه نوشته و سپس Save را بزنید تا مطالب بر روی وبلاگ شما منتشر شود. همچنین شما در این صفحه پس از نوشتن مطلب، می‌توانید پیش‌نمایشی از مطلب نوشته شده‌ی خود را ببینید. برای این کار در همین صفحه و پس از نوشتن مطلب، بر روی Preview کلیک کنید. در این صفحه باکس‌ها و گزینه‌های مختلفی وجود دارد که توضیح کامل آن‌ها را به فرصتی دیگر موکول می‌کنیم.


دومین گزینه ستون سمت چپ Entries می‌باشد. با کلیک بر روی این گزینه به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن لیست تمامی پست‌های شما موجود می‌باشد. با کلیک بر روی هر کدام می‌توانید به ویرایش مطالب داخل آن‌ بپردازید. همچنین در این قسمت می‌توانید پست‌های موردنظر خود را پاک کنید.


سومین گزینه‌ی ستون سمت چپ Uplode File می‌باشد. این قسمت همان‌طور که از نامش پیداست جهت آپلود کردن فایل به‌کار می‌رود. پس از این گزینه‌ در ام‌تی‌های نسخه‌ی 3 به بعد دو گزینه‌ی دیگر برای مدیریت کامنت‌ها و همچنین ترک‌بک‌ها ایجاد شده است که فعلا از آن‌ها می‌گذریم.


گزینه‌ی بعدی Templates می‌باشد. با کلیک بر روی این گزینه به صفحه مربوط به قالب‌ها در ام‌تی هدایت می‌شوید. در این قسمت لیست تمامی قالب‌های موجود در ام‌تی موجود می‌باشد و شما می‌توانید تغییرات دلخواه را در قالب‌ها ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید تغییری در قالب صفحه‌ اول وبلاگ بدهید باید قالب Main Index را ویرایش کنید و یا اگر می‌خواهید تغییری در شکل ظاهری آرشیو تکی خود ایجاد کنید باید قالب Individual Entry Archive را تغییر بدهید. همچنین در این قسمت می‌توانید یک قالب جدید به وبلاگ خود اضافه‌ کنید.


گزینه‌ی بعدی در ستون سمت چپ Categories می‌باشد. در این قسمت می‌توانید به تعداد دلخواه، موضوع برای وبلاگ‌تان در نظر بگیرید. به عبارت دیگر موضوعات آرشیو موضوعی را در این قسمت ایجاد می‌کنید. مثلا موضوعاتی مانند؛ روزمره، ورزشی، تکنولوژی و ...! در نسخه‌های قبلی ام‌تی شما برای هر مطلب فقط می‌توانستید یک موضوع درنظر بگیرید. حال آن‌که در نسخه‌های 3 به بعد ام‌تی این قابلیت اضافه شده است که بتوان برای یک مطلب، بیش از یک موضوع درنظر گرفت. توضیح پیرامون دیگر گزینه‌های ستون سمت چپ و همچنین دیگر نکات مربوط به ام‌تی را به هفته‌های بعد موکول می‌کنیم.

تعداد بازدید (4461 مرتبه) . لینک ثابت