بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

« روزنامه شرق؛ پنج‌شنبه 16 تیر 1384، نويسنده؛ امير عظمتی »
در این هفته قصد داریم شما را با برنامه Movable Type بیشتر آشنا کنیم. اگر شما یک وبلاگ‌نویسید و یا حتی فقط یک خواننده وبلاگ هستید، بعید است که تا کنون نام موویبل‌تایپ را نشنیده باشید. دو سه سالی است که استفاده از موویبل‌تایپ یا همان «ام‌تی» در میان وبلاگ‌نویسان ایرانی رواج پیدا کرده است. ام‌تی یک سیستم تقریبا جامع مدیریت محتواست، سیستمی که تقریبا به اکثر نیاز‌های شما برای ساخت وبلاگ پاسخ می‌دهد. چنانچه شما یک هاست و دامین شخصی خریداری کردید و می‌خواهید که وبلاگ‌تان بر روی فضای اختصاصی خودتان منتشر شود، باید از یک برنامه مدیریت محتوا و به عبارتی یک برنامه انتشار وبلاگ استفاده کنید. ام‌تی یکی از این برنامه‌هاست. ام‌تی به علت سادگی کار با آن و همچنین قابلیت‌ها و امکانات مناسبش، به سرعت جای خود را در میان بلاگر‌های ایرانی (و حتی خارجی) باز کرد. همچنین به علت اینکه ام‌تی کدباز ( Open Source ) است، برنامه‌نویسان مختلف در سراسر دنیا، پلاگین‌های مختلفی برای ام‌تی نوشته‌اند. پلاگین‌هایی که تعداد آن‌ها بسیار زیاد است و هر یک کار خاصی را انجام می‌دهند و یا یک قابلیت جالب را به ام‌تی می‌افزایند. شما با مراجعه به سایت www.mt-plugins.org می‌توانید به اکثر پلاگین‌های نوشته شده برای ام‌تی دست یابید.


ام‌تی محصول شرکت SixApart است. این شرکت در ابتدا ام‌تی را به صورت کاملا رایگان عرضه کرد. در ام‌تی رایگان شما می‌توانستید به تعداد نامحدود وبلاگ ایجاد کنید و همچنین به تعداد نامحدود نویسنده داشته باشید. حال آنکه پس از عرضه‌ی نسخه‌ی متحول‌شده‌ی ام‌تی (یعنی از نسخه 3 به بعد) مسئولان این شرکت ام‌تی را در دو نسخه عرضه کردند. یک نسخه رایگان و دیگری نسخه پولی. در نسخه رایگان شما از نظر قانونی تنها مجاز به ساخت 3 وبلاگ و یک نویسنده هستید. نسخه پولی هم خود با توجه به شرایط استفاده کننده و همچنین تعداد مجاز وبلاگ و نویسنده، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. همچنین چنانچه شما یک نسخه از ام‌تی را خریداری کنید، می‌توانید از ساپورت شرکت نیز استفاده کنید. در حالی که ام‌تی‌ رایگان از این امتیاز محروم می‌باشد. در اینجا باید اشاره کرد که نسخه‌ی رایگان و نسخه‌ی پولی ام‌تی هیچ تفاوتی با هم ندارند، بلکه شما در نسخه رایگان از لحاظ قانونی مجاز به ساخت بیش از 3 وبلاگ و یک نویسنده نیستید.

اکنون که کمی با حال و هوای ام‌تی آشنا شدید، لازم است کمی در خصوص قابلیت‌های این سیستم، صحبت کنیم. ام‌تی این امکان را به شما می‌دهد که وبلاگ‌تان را به سادگی بر روی فضا و دامین شخصی‌تان منتشر کنید. همچنین می‌توانید انواع آرشیو را برای وبلاگ خود داشته باشید؛ به عنوان مثال آرشیو موضوعی، ماهانه، سالانه و حتی روزانه! امکان داشتن بخش نظرات و یا همان Comments برای هر پست و همچنین بخش Track Back (برای جمع‌آوری مطالب مرتبط) از دیگر امکاناتی‌ است که به طور پیشفرض در ام‌تی وجود دارد. همچنین شما می‌توانید انتخاب کنید که بخش نظرات برای کدام پست یا مطلب فعال باشد و برای کدام پست این بخش بسته باشد و یا اینکه مشخص کنید بخش ترک‌بک برای فلان پست، غیرفعال باشد. در ام‌تی به راحتی می‌توانید قالب وبلاگ خود را تغییر کنید و همچنین این امکان وجود دارد که قالب صفحه اصلی شما با قالب هر یک از آرشیوها، متفاوت باشد (که البته این عمل توصیه نمی‌شود) از دیگر امکانات ام‌تی می‌توان به داشتن یک موتور جستجوی قوی اشاره کرد. این موتور جستجو می‌تواند به دقت و با کنترل‌های متعدد، به دنبال عبارت یا کلمه‌ی مورد نظر شما، در میان تمام مطالب وبلاگ بگردد. همچنین شما در کنترل پنل مدیریتی ام‌تی می‌توانید به راحتی از تمام مطالب خود نسخه‌ی پشتیبان یا بک‌آپ تهیه کنید و یا اینکه بک‌آپ‌های قبلی را به ام‌تی وارد کنید. ام‌تی به طور پیشفرض نسخه RSS نیز برای وبلاگ شما می‌سازد که البته توضیح در خصوص RSS و همچنین کاربرد‌های آن در این مجال نمی‌گنجد. همچنان که در بالا عرض شد، شما به کمک پلاگین‌هایی که برای ام‌تی نوشته شده است، می‌توانید امکانات موردنیاز خود را به ام‌تی بیافزاید. مثلا به کمک پلاگین «تاریخ شمسی» که توسط یک فرد ایرانی نوشته شده است، شما به راحتی می‌توانید از تاریخ هجری شمسی در وبلاگ خود استفاده کنید یا به کمک پلاگین Multi Blog به راحتی می‌توانید از مطالب یک یا چند وبلاگ در داخل یک وبلاگ دیگر استفاده کنید.


حجم ام‌تی بر روی هاست در حدود 5 مگابایت می‌باشد. یعنی چنانچه شما بخواهید وبلاگ‌تان را با ام‌تی راه بیاندازید، باید از همان اول حدود 5 مگابایت برای فایل‌های خود ام‌تی کنار بگذارید! در هفته‌ی بعد کمی بیشتر وارد جزئیات ام‌تی خواهیم شد و شما را بیشتر با این سیستم مدیریت محتوا آشنا خواهیم کرد.


ام‌تی رقیبان سرسختی همچون Word Press نیز دارد که تعداد زیادی از وبلاگرها را به سمت خود کشانده است. وردپرس نیز یک سیستم مناسب و کم‌حجم برای راه‌اندازی یک وبلاگ شخصی می‌باشد. وردپرس به شکل کاملا رایگان عرضه شده است و پلاگین‌های متعددی نیز برای آن نوشته شده است.

تعداد بازدید (13001 مرتبه) . لینک ثابت