بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

تهیه پشتیبان از اطلاعات رایانه

آيا هنگامی كه ويروس‌ها به ديسك سخت رايانه‌تان صدمه زده‌اند، ابزاری براى گرفتن پشتيبان و استفاده در هنگام نياز داريد؟
اگر لپ‌تاپ شما به سرقت برود، بيشتر نگران پولى هستيد كه بابت سخت‌افزار داده‌ايد يا نگران اطلاعاتی كه در رايانه‌تان بوده؟
اغلب مردم وقتى اين پرسش‌ها برايشان مطرح می‌شود كه ديگر دير شده، اما می‌توانيد با رعايت نكاتی‌چند، براى حفظ گران‌بهاترين قطعه‌ى رايانه‌ها، يعنی ديسك سخت آمادگى داشته باشيد!
اگر ديسك سخت‌تان آسيب ببيند، می‌توانيد بايگانی پست الكترونيك، گزارشات ضروری و هرآن‌چه برايتان مهم است را برگردانيد؟ چه‌قدر زمان می‌برد تا دوباره ويندوز و نرم‌افزارهای جانبی مورد نيازتان را نصب و پيكربندی كنيد؟
يك راه مطمئن برای اين‌كار، كپی‌كردن فايل‌ها بر روى ديسك قابل حمل و تهيه پشتيبان است. راه سخت هم استفاده از كشيدن و رها‌كردن(Drag&Drop) فايل از طريق Windows Explorer است. انتخاب بهتر، استفاده از راه‌حل خودكار است، مثل استفاده از نرم‌افزارهاى تهيه پشتيبان.
در ويندوز XP برنامه‌ای برای تهيه پشتيبان وجود دارد (ntbackup.exe) كه به‌طور پيش‌فرض فقط در XP Pro نصب می‌شود. برای نصب اين برنامه در نسخه‌ی Home، ابتدا CD ويندوز را در CD-Rom گذاشته و آدرس زير را دنبال كنيد و روی فايل ntbackup.msi دوبار كليك كنيد.

D:\valueadd\msft\ntbackup


متاسفانه، سيستم Backup ويندوز از درايوهای CD و DVD پشتيبانى نمی‌كند.راه‌حل اين است، از ليست Backup Destination گزينه‌ی File را انتخاب كنيد و فايل پشتيبان را با نام دلخواه روى هارد ذخيره كنيد. سپس فايل ذخيره‌شده را به CD انتقال دهيد.
اما نكته‌ی آخر اين‌كه، Backup شما هيچ ارزشی ندارد اگر نتوانيد در هنگام نياز به‌راحتی آن‌ها را برگردانيد. مطمئن شويد كه رويه برگرداندن پشتيبان را به‌طور كامل می‌دانيد. اگر برای دستيابی به backup، به نصب ويندوز و نرم‌افزارهای پشتيبان نياز داريد، مطمئن شويد كه تمام لوازم در كنار شماست.
يك‌راه هم استفاده از نرم‌افزار NortonGhost برای ايجاد يك Image از ديسك سخت شماست كه می‌توانيد آن را روی DVD يا ديسك قابل‌حمل ذخيره كنيد. در هنگام نياز می‌توانيد با استفاده از Ghost، بدون نصب مجدد ويندوز، تمام اطلاعات از دست‌رفته را برگردانيد.


منبع: WinXpNews
تهیه: سید یوسف منیری


پاک‌کردن Ram در هنگام Shutdown

هنگام كار با رايانه، چه سندی تحت Word باز باشد و چه صفحات وب، به اين معنی‌ست كه اين صفحات از Ram برای اجرا شدن استفاده می‌كنند. برای داشتن Ram بيشتر، ويندوز از Page File استفاده می‌كند (توضيحات مربوط به Paging File را در اين‌جا بخوانيد). مايكروسافت برای پاك كردن Page file در هنگام Shutdown، گزينه‌ای در اختيار كاربران قرار داده كه برای اجرای آن می‌بايست در رجيستری تغييراتی به وجود بياوريم. اما به خاطر داشته باشيد كه با اجرای اين دستور زمان Shutdown افزايش می‌يابد.

از كادر محاوره‌ای Run در منوی استارت، با وارد‌كردن Regedit وارد رجيستری شويد. سپس آدرس زير را دنبال كنيد:


HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \Session Manager \ Memory Management


حال، در ليست سمت راست بر روی مقدار ClearPageFileAtShutdown راست‌كليك كرده، گزينه‌ی Modify را انتخاب كنيد و مقدار آن را يك قرار دهيد و سپس رايانه‌ را Restart كنيد.


منبع: Pcmag و WinXPNews
تهیه: سید یوسف منیری

*به قول WinXPNews درسته كه با اين‌كار عملكرد نزول پيدا می‌كنه، ولی می‌شه اين‌كار رو يك‌جور Tradeoff بين سرعت و امنيت محسوب كرد.

تعداد بازدید (10749 مرتبه) . لینک ثابت