بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

« روزنامه شرق؛ پنج‌شنبه 15 اردیبهشت 1384، نويسنده؛ امير عظمتی »
اگر شما هم جزو کاربران موویبل‌تایپ (یا همان ام‌تی!) هستید، و یا به عبارت دیگر اگر شما هم وبلاگ‌تان را توسط سیستم مدیریت محتوای Movable Type منتشر می‌کنید، به احتمال قوی تا کنون با کامنت‌های اسپم یا همان نظرات ناخواسته روبرو شده‌اید.

کامنت‌های اسپم به زبان ساده عبارت است از نظراتی که توسط روبات‌های مختلف برای مطالب وبلاگ شما ارسال می‌شود. هدف Spammer های کامنت، افزایش امتیاز یا همان Rank سایت خود، در موتورهای جستجو مخصوصا گوگل می‌باشد. چرا که موتورهای جستجو و به عنوان مثال گوگل، بر اساس تعداد لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف به یک سایت داده می شود، یک امتیاز برای آن‌ها قائل می‌شوند. پس همان‌طور که متوجه شدید، این روبات‌ها عاشق چشم و ابروی صاحب وبلاگ نبوده‌اند که برایش کامنت گذاشته‌اند، بلکه تنها و تنها به فکر منافع خود می‌باشند. به طوری که در برخی موارد، تعداد زیادی کامنت برای یک مطلب ارسال می‌کنند و در تک‌تک این کامنت‌ها، به سایت خودشان لینک می‌دهند. پس باید به طریقی جلوی این نظرات ناخواسته را گرفت. ما در این مقاله به معرفی و بررسی برخی از روش‌های جلوگیری از ثبت این نظرات می‌پردازیم.


ساده‌ترین روش مقابله با اسپمر‌ها، تغییر نام فایل مربوط به نظرخواهی می‌باشد. وقتی که شما ام‌تی را نصب می‌کنید،‌ فایلی با نام mt-comments.cgi در شاخه اصلی برنامه وجود دارد، که امور مربوط به نظرات در وبلاگ را کنترل می‌کند. اغلب اسپمر‌ها نیز از طریق همین فایل، وبلاگ را مورد حمله قرار می‌دهند. پس با تغییر نام این فایل، جلوی تعداد زیادی از کامنت‌های اسپم را خواهید گرفت. برای این‌کار توسط یک برنامه FTP Manager یا از طریق File Manager کنترل‌پنل هاست‌تان، نام این فایل را تغییر دهید. مثلا می‌توانید نام آن‌را به mt-mycomments.cgi تغییر دهید. حال باید این تغییر نام را به اطلاع خود ام‌تی هم برسانیم، بدین منظور باید نام جدید را در فایل mt.cfg وارد کنیم. بنابراین فایل mt.cfg که در شاخه اصلی ام‌تی موجود می‌باشد را، توسط یک ادیتور باز کنید (می‌توانید از ادیتور خود File Manager استفاده کنید) و عبارت CommentScript mt-comments.pl را در‌ آن پیدا کنید. حال علامت # را از ابتدای آن خط بردارید و نام جدیدی را که انتخاب نمو‌ده‌اید، به جای mt-comments.pl وارد کنید و سپس تغییرات انجام شده را ذخیره کنید. حال فقط کافی است تا تمام صفحات وبلاگ‌تان را بازسازی کنید تا تغییرات اعمال شود.
اشکالی که در این روش وجود دارد این است که، ممکن است بعد از مدتی اسپمرها نام جدید فایل را نیز پیدا کنند و دوباره شما را مورد حمله قرار دهند، که در این صورت باز مجبور خواهید شد نام فایل را تغییر دهید.

روش دیگر برای خلاصی از شر کامنت‌های اسپم، ارتقای موویبل‌تایپ به نسخه‌ی 3 یا 3 به بعد می‌باشد.

در این نسخه‌های جدید، امکانی برای صاحب وبلاگ قرار داده شده که می‌تواند نظرات را قبل از انتشار ببیند. به این صورت که وقتی فردی (یا یک روبات) برای یک مطلب در وبلاگ کامنت می‌گذارد، آن کامنت همان موقع منتشر نمی‌شود. بلکه این نظرات نگه‌داری می‌شوند و صاحب وبلاگ پس از دیدن آن‌ها می‌تواند آن‌ها را منتشر کند و یا اینکه آن‌ها را پاک کند. بنابراین کامنت‌های اسپم، دیگر وارد وبلاگ نخواهند شد. چرا که صاحب وبلاگ با دیدن این دسته از کامنت‌ها، آن‌ها را قبل از انتشار پاک می‌کند.


روش دیگر برای جلوگیری از نظرات ناخواسته،‌ استفاده از Security Code می‌باشد. این روش مطمئن‌ترین راه برای خلاصی از شر اسپمر‌هاست. وقتی که شما از Security Code استفاده کنید، فرد (یا روباتی‌!) که می‌خواهد در وبلاگ شما کامنت بگذارد، باید یک کد امنیتی خاص را که در یک کادر کوچک نشان داده می‌شود، را نیز وارد کند. از آنجا که این کد هر بار تغییر می‌کند و روبات‌ها به سادگی قادر به تشخیص این کد امنیتی نیستند،‌ پس می‌توان تقریبا مطمئن شد که با استفاده از این روش، هیچ کامنت اسپمی دریافت نخواهید کرد. چنانچه شما به استفاده از این روش متقاعد شده‌اید، می‌توانید راهنمای فارسی نصب آن را در این آدرس مشاهده کنید.


روش دیگر برای جلوگیری از کامنت‌های اسپم، استفاده از پلاگین MT-Blacklist می‌باشد. شما با استفاده از این پلاگین یک لیست سیاه تهیه می‌کنید و کلماتی را که مایل نیستید در قسمت نظرات استفاده شود، در آن قرار می‌دهید. حال اگر فرد یا روبات نظردهنده از این کلمات در متن نظر خود استفاده کند، از نمایش آن‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد. راهنمای فارسی نصب و استفاده از این پلاگین در این آدرس قابل دسترسی می‌باشد.

تعداد بازدید (7659 مرتبه) . لینک ثابت