بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟
یکشنبه، ۱۱ اردیبهشتماه ۱۳۸۴

« روزنامه شرق؛ پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1384، نويسنده؛ امير عظمتی »
در این هفته قصد داریم کمی در خصوص قالب‌ یا Template وبلاگ‌‌ها با شما صحبت کنیم. در هنگام انتخاب یک قالب برای وبلاگ‌تان یا طراحی یک قالب اختصاصی برای خودتان، باید دقت کافی به خرج دهید و تا می‌توانید استاندارد‌های طراحی وب را رعایت کنید.

اگر دیده باشید، برخی از وبلاگ‌ها فقط در مرورگر اینترنت اکسپلورر به درستی دیده می‌شوند، حال اگر همان وبلاگ‌ها را با مرورگرهای دیگری مانند Mozilla Firefox ببینید، صفحه‌ای بهم‌ریخته و نامرتب را مشاهده خواهید کرد، صفحه‌ای که تقریبا هیچ کدام از قسمت‌ها در جای اصلی خود قرار ندارند. این بدان علت است که طراح قالب آن وبلاگ، هنگام طراحی، آن را فقط برای مرورگر اینترنت اکسپلورر آماده کرده است. به عبارت دیگر استانداردهای طراحی وب را به‌درستی رعایت نکرده است. چرا که اگر این استاندارد‌ها رعایت شوند، وبلاگ شما در هر مرورگر استانداردی به درستی نمایش داده می‌شود.

درست است که اکثر بازدید‌کنندگان از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، ولی یک طراح حرفه‌ای همیشه به فکر درصدی از بازدیدکنندگان که از مرورگرهای متفرقه استفاده می‌کنند، نیز هست. ضمنا باید توجه داشت که استفاده از مرورگر Firefox در میان کاربران، از رشد مناسبی برخوردار است. پس سعی کنید این دسته از بازدیدکنندگان را نیز، از قالب وبلاگ خود راضی نگه دارید! شما با مراجعه به آدرس http://validator.w3.org و وارد‌ کردن آدرس وبلاگ‌ خود، می‌توانید مشاهده کنید که قالب وبلاگ شما تا چه حد با استاندارد‌های طراحی وب، برابری می‌کند.

مورد دیگری که باید بدان اشاره کرد، استفاده از Div به جای Table در قالب وبلاگ‌هاست. برخی از وبلاگ‌ها برای ستون‌بندی قالب وبلاگ خود، از تگ Table در HTML استفاده می‌کنند. به این معنی که مثلا قالب وبلاگ‌ را به دو ستون تقسیم می‌کنند، ستون سمت راست که پهن‌تر نیز می‌باشد، مخصوص پست‌ها و مطالب اصلی وبلاگ و ستون باریک سمت چپ، مخصوص نمایش لینک‌دونی، آرشیو و دیگر اطلاعات مربوط به وبلاگ خواهد بود. حالا آن که شما می‌توانید با استفاده از تگ Div و دستورات مربوط به آن، این تقسیم بندی را انجام دهید.

مهمترین مزیت استفاده از Div به جای Table، افزایش سرعت نمایش مطالب وبلاگ می‌باشد. Table ابتدا باید تمام محتویات داخل خود را بخواند، سپس همه را با هم و به یک‌بار نشان می‌دهد. در صورتی که هنگام استفاده از Div، هر بخشی از محتوایت داخل Div که خوانده شود، همان موقع نشان داده می‌شود و این برای وبلاگ‌ها که محتویات آن‌ها زود به زود آپدیت می‌شود، بسیار مطلوب است. یعنی بازدید‌کننده می‌تواند تا لود شدن تمام محتویات وبلاگ، مطالب جدیدی که به طور معمول در بالای وبلاگ قرار دارد را مطالعه کند. (البته در صورت ستون‌بندی صحیح قالب وبلاگ با استفاده از Div)


از دیگر مواردی که در طراحی قالب وبلاگ باید بدان توجه داشت، استفاده از رنگ و طرح متناسب با محتوایت وبلاگ می‌باشد. همچنین در خصوص استفاده از عکس در قالب وبلاگ، باید توجه داشته باشید که تا می‌توانید از عکس کمتری در قالب وبلاگ خود استفاده کنید. همچنین عکس‌هایی هم که در قالب به کار می‌برید، باید از حجم مناسبی برخوردار باشند. اگر شما دارای وبلاگی هستید که روزانه چندین نوبت آن‌را به روز می‌کنید و به همین جهت بازدیدکنندگان، روزانه چند بار به وبلاگ شما سر می‌زنند، استفاده زیاد و نابجا از عکس در قالب وبلاگ‌تان، چندان جالب به نظر نمی‌رسد. بلکه به علت ماهیت وبلاگ شما، باید قالب و در نهایت صفحه وبلاگ سبک باشد و به سرعت لود شود. حتی توصیه نویسنده این مقاله برای این دسته از وبلاگ‌نویسان، آن است که به‌کل بی‌خیال عکس در قالب وبلاگ‌تان شوید و با استفاده از تر‌فند‌های Div و CSS منوها و طرح‌های جالبی را در وبلاگ‌تان به نمایش بگذارید.


در پایان هم به معرفی چند سایت و وبلاگ، که قالب رایگان برای وبلاگ‌های فارسی ارائه می‌دهند، می‌پردازیم:

وبلاگ «قالب‌های فارسی» یکی از منابع خوب برای دریافت قالب‌ فارسی برای سیستم Blogger می‌باشد. اگر چه این وبلاگ، مدت زیادی است که به روز نشده است ولی دارای تعداد زیادی قالب فارسی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.


سایت «قالب‌های گردون» دارای چندین قالب برای سیستم‌های Persianblog ، Blogger ، Movable Type و ... می‌باشد.


سایت «قالب‌های مژده» نیز دارای چندین قالب ساده و جالب، برای سیستم‌های مختلف وبلاگ‌نویسی است. اکثر قالب‌های این سایت تنها با استفاده از Div و CSS طراحی‌ شده است که می‌تواند انتخاب مناسبی برای وبلاگ‌نویسان باشد.

تعداد بازدید (21296 مرتبه) . لینک ثابت