بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟
پنجشنبه، ۲۵ فروردینماه ۱۳۸۴

« روزنامه شرق؛ پنج‌شنبه 25 فروردین 1384، نويسنده؛ امير عظمتی » امروزه اکثر وبلاگ‌های معروف فارسي‌زبان دات کام هستند. به اين معنا که داراي دامين و فضاي اختصاصي براي وبلاگ خود مي‌باشند! البته بايد متذکر شد که هنوز وبلاگ‌های مفيد و جالبي نيز هستند که بر روی سرويس‌دهندگان رايگان وبلاگ قرار دارند. به طور کلي شما وقتي که دامين و فضاي اينترنتی مخصوص به خود را خريداری مي‌کنيد و يا به اصطلاح «دات کام مي‌شويد» اختيارات بسيار بيشتری در مديريت وبلاگ خود دارد. به طور مثال مي‌توانيد از برنامه‌ي دلخواه خود براي مديريت وبلاگ استفاده کنيد، عکس‌هاي وبلاگ را بر روي فضاي اختصاصي خود قرار دهيد و نگران از کارافتادن موقت يا دائم سرويس‌دهندگان رايگان وبلاگ نباشيد، چون از اين پس خودتان سرويس‌دهنده وبلاگ خودتان هستيد.


قدم اول انتخاب يک Domain مناسب است. به جرات می‌توان گفت انتخاب يک دامين مناسب و مرتبط با سايت يا وبلاگ‌تان، مهم‌ترين و حساس‌ترين قسمت کار است. چرا که

در دنياي اينترنت شما را با دامين‌تان مي‌شناسند. در انتخاب دامين‌ هم بايد دقت کافي به خرج دهيد و يک اسم مناسب انتخاب کنيد. برخي از نکاتي که در انتخاب يک دامين مناسب بايد مد نظر قرار گيرند، عبارت‌انداز:


1- دامين حتي‌الامکان کوتاه باشد،‌ يعني از تعداد حرف کمتري تشکيل شده باشد.
2- سعي شود که اسم معناداري به عنوان دامين انتخاب شود. اين‌گونه دامين‌ها خيلي بهتر از دامين‌هايي که از کنارهم قرار گرفتن حرف اول چندين کلمه تشکيل مي‌شود، در ذهن افراد باقي مي‌ماند.
3- پسوند مناسب را براي دامين خود انتخاب کنيد. در بيشتر موارد پسوند com. براي وبلاگ‌ها مناسب مي‌باشد. (ولي ممکن است بسته به شرايط و محتواي وبلاگ، بهتر باشد که پسوند‌هاي ديگري مانند net. يا ir. را براي وبلاگ خود برگزينيد)


پس از اينکه دامين خود را انتخاب کرديد، بايد مطمئن شويد که اين دامين قبلا توسط شخص ديگري، ثبت نشده است و يا به اصطلاح آزاد است. براي اين‌کار مي‌توانيد از سايت‌هايي مانند Domain.com يا Register.com استفاده کنيد. به اين صورت که پس از ورود به يکي از اين سايت‌ها، دامين انتخابي خود را در باکس مربوطه وارد کنيد و دکمه جستجو را فشار دهيد. در صفحه بعد به شما اعلام مي‌شود که اين دامين آزاد است يا خير. همچنين در صورتي که دامين قبلا توسط شخص ديگري ثبت شده باشد، با کليک بر روي Whois دامين، مي‌توانيد از مشخصات ثبت‌کننده دامين و همچنين ايميل او مطلع شويد.


قدم بعدي در «دات کام شدن» انتخاب يک فضاي اينترنتي يا Hosting مناسب است. در اين مرحله دست شما براي انتخاب بسيار باز هست. چرا که سايت‌هاي بسياري، چه ايراني و چه خارجي، وجود دارند که به ارائه خدمات هاستينگ مي‌پردازند. شما بسته به نيازتان بايد هاست نوع Linux يا نوع Windows را برگزينيد. (البته انواع ديگري نيز وجود دارد، ولي دو سيستم‌عامل لينوکس و ويندوز تقريبا عمومي‌ترند) به عنوان مثال اگر برنامه مديريت وبلاگ شما با زبان برنامه‌نويسي ASP نوشته شده است، استفاده از هاست ويندوز به شما پيشنهاد مي‌شود و يا اگر تمايل داريد براي انتشار وبلاگ‌تان از برنامه معروف موويبل‌تايپ استفاده کنيد، بهتر است که يک هاست لينوکس براي خود تهيه کنيد.
در خصوص تهيه فضاي اينترنتي بايد به مقدار فضا و همچنين پهناي‌باند ماهيانه توجه داشته باشيد. به عنوان مثال اگر مي‌خواهيد از برنامه موويبل‌تايپ استفاده کنيد، با توجه به حجم خود برنامه (حدود 5 مگابايت)، يک هاست با مقدار فضاي 20 مگابايت و با حدود 2 گيگابايت پهناي‌باند ماهيانه براي شروع مناسب است. (البته مقدار پهناي‌باند ماهيانه با توجه به حجم مطالب و عکس‌هاي وبلاگ و همچنين تعداد بازديد‌کنندگان متغير است) در هنگام انتخاب يک Host مناسب، دقت کافي به خرج دهيد و درصورت امکان با يک فرد آگاه در اين زمينه، مشورت کنيد.


پس از تهيه دامين و هاست اختصاصي خود، شما اصطلاحا «دات کام شده‌ايد» و فقط کافي است که يک برنامه مديريت محتوا بر روي هاست خود نصب کنيد و با استفاده از آن، وبلاگ‌تان را منتشر کنيد. شما براي انتخاب يک برنامه مديريت محتوا نيز دستتان باز است و با توجه به نيازتان مي‌توانيد يک برنامه دلخواه انتخاب کنيد. پيشنهاد ما استفاده از نسخه رايگان برنامه موويبل‌تايپ مي‌باشد که مي‌توانيد آن را از اين آدرس دانلود کنيد. در اين نسخه رايگان، شما اجازه ساخت حداکثر 3 وبلاگ و يک نويسنده را داريد. همچنين شما مي‌توانيد براي مديريت وبلاگ خود، از برنامه WordPress يا ديگر برنامه‌هاي مشابه استفاده کنيد. ولي با توجه به راهنما‌هاي زياد به زبان فارسي در خصوص برنامه موويبل‌تايپ و همچين وجود نسخه فارسي آن، استفاده از اين برنامه به شما پيشنهاد مي‌شود. منظور از نسخه فارسي، همان نسخه اصلي برنامه، منتهي با ترجمه‌ي فارسي مي‌باشد. براي دريافت نسخه فارسي موويبل‌تايپ به این آدرس مراجعه کنيد.

تعداد بازدید (10833 مرتبه) . لینک ثابت