بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

احتمالا تا به حال برای شما به عنوان كاربر پيش آمده كه IE دچار مشكل بشه و پيغام خطا نمايش بده. در اين‌گونه موارد راه‌حل‌های متعددی وجود داره كه در اينجا دو‌ راه‌حل را بيان می‌كنيم. اما در ابتدا اين نكته را يادآور می‌شم كه در هر دو راه به CD ويندوز نياز داريد.


روش اول:
از منوی Start، كادر محاوره‌ای Run رو انتخاب، دستور sfc /scannow ( با رعايت فاصله بين sfc و scannow/ ) را تايپ و OK كنيد. حال مراحل sfc يا Syastem File Checker را دنبال كنيد و پس از اتمام كار رايانه‌تان را مجددا راه‌اندازی كنيد.


روش دوم:
از منوی Start، گزينه Search و سپس All File and Folders را انتخاب كنيد. حالا More Advanced Options را انتخاب و گزينه Search Hidden Files and Folders را تيك بزنید. مطمئن شويد كه Search System Folders و همين طور Search Subfolders هم تيك خورده باشند. حال در كادر All or Part of the File Name تايپ كنيد ie.inf

فايلی كه به‌دنبال آن می‌گرديم در شاخه Windows\inf قرار دارد. روی ie.inf راست كليك كرده و install را انتخاب كنيد. وقتی كه فرآيند ترميم IE تمام شد، رايانه‌تان را مجددا راه‌اندازی كنيد.


System File Checker يا SFC

ممكنه سوال پيش بياد كه اصلا SFC چی هست؟ SFC يكی از برنامه‌های درون ويندوزه كه بعد از Restart رايانه، كليه فايل‌های سيستم را بررسی و با CD ويندوز مطابقت می‌دهد و در صورت وجود مغايرت فايل‌های موجود بر روی رايانه با CD، فايل را از CD به جای فايل حاضر كپی می‌كند. (در واقع نوعی كپی برابر اصل)

شكل اين دستور به صورت زير می‌باشد:


sfc [/scannow][/scanonce][/scanboot][/revert][/purgecashe][/cashesize=x]


اما به خاطر داشته باشيد كه فاصله بين sfc و پارامترها را رعايت كنيد.


توضيحات هر یك از پارامترهای sfc‌ را در زير می‌بينيد:
scannow/            فايل‌های سيستم را فورا اسكن می‌كند و مطابقت می‌دهد.
scanonce/           فايل‌های سيستم را فقط برای يك‌بار اسكن می‌كند و مطابقت می‌دهد.
scanboot/           هربار كه رايانه راه‌اندازی مجدد شود، فايل‌های سيستم را اسكن می‌كند.
revert/               اسكن را به حالت اوليه و پيش‌فرض برمی‌گرداند.
purgecashe/       به محض اجرا، Cashe‌ را خالی و رايانه را اسكن می‌كند.
cashesize=x/      با اين فرمان اندازه Cashe‌ را به MB تعيين كنيد.
?/                       Help را نمايش می‌دهد.


نكات ايمنی
- برای اجرای SFC بايد Administrator باشيد.
- اگر SFC فايلی را OverWritten تشخيص دهد، نسخه درست فايل را از شاخه Systemroot%\system32\dllcashe% بازيابی و جای‌گذاری می‌كند.
- اگر شاخه Systemroot%\system32\dllcashe% ايراد دارد و يا غير قابل‌‌استفاده است، از دستورهای sfc /scannow و sfc /scanonce و يا sfc /scanboot برای ترميم دايركتوری dllcashe استفاده كنيد.


نحوه اجرا
در كادر محاوره‌ای Run دستور sfc و يكی از پارامترهای موردنظرتان را با رعايت فاصله وارد كنيد، به طور مثال sfc /scannow . سپس CD ويندوز را درون CD-ROM بگذاريد. حالا فقط بايد خونسرد باشيد و صبر كنيد.


منبع: Help سيستم‌عامل ويندوز XP
تهیه: سید یوسف منیری

تعداد بازدید (13580 مرتبه) . لینک ثابت