بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

اگر شما قصد داريد سريع و بی‌دردسر در وب گشت و گذار كنيد، می‌توانيد از مرورگر فايرفاكس 1 كه اخيرا ارائه شده و بطور رايگان قابل دانلود است، استفاده نماييد. اين مرورگر پيمانه‌ا‌ی (Modular) كه بر پايه موتور Gecko موزيلا ساخته شده، با استفاده از برنامه‌های الحاقی ( همان Extension يا Plug-in ) و برنامه‌های جانبی، امكانات مضاعفی را فراهم می‌آورد. اين مرورگر صفحات وب را سريعتر از IE بارگذاری كرده و نرم‌افزار مديريت دانلود آن كه با Macromedia Flash و Acrobat Reader همراه شده است، امكان مرور و ديدن محتوای بيشتر صفحات وب را به شما می‌دهد.


Extension Manager شركت موزيلا، با دانلود قابليت‌های اضافه‌ای چون؛ جلوگير‌ی دقيق‌تر از باز شدن صفحات مزاحم (Pop-up)، زوم روی متن و جستجوی سريع‌تر متن، کار را تسهيل می‌كند. ابزار جديد مديريت ايميل موزيلا؛ Thunderbird ، نيز به صورت رايگان و مجزا قابل دانلود است. يا اينكه شما می‌توانيد مجموعه كامل و البته رايگان Mozilla 1.7 را كه شامل مرورگر، ويرايشگر HTML و ... است را نيز انتخاب نماييد.
نصب فايرفاكس بسيار آسان است و با استفاده از يك Wizard شما قادر خواهيد بود تا Bookmark ها، تنظيمات، كوکی‌ها، History و گذرواژه‌ها (Password) را از مرورگر فعلی‌تان به فايرفاكس انتقال دهيد. پس از اجرای فايرفاكس برای بار اول، رابط خطی و ساده آن، به شما می‌فهماند كه اين يك مرورگر جدی است. دكمه‌های ساده شده، نوارهای جستجو و ناوبری (Navigation)، فضایی وسيع و باز را براي مرور صفحات وب بوجود می‌آورد. اگر شما چنين شكل و ظاهری را دوست نداريد، Theme Manager را از منوی Tools انتخاب كنيد و آن‌را به شكل دلخواه درآوريد.


تعدادی از خصوصيات و قابليت‌های فايرفاكس باعث می‌شود كه نسبت به IE ، راحت‌تر بتوانيم به اطلاعات مورد‌نظر خود دسترسی پيدا كنيم. Smart Keywords يكي از خصوصيات بسيار خوب فايرفاكس است كه به راحتی به شما اين امكان را می‌دهد تا بتوانيد به اطلاعات بيشتری شامل تعاريف، شاخص سهام و آب‌و‌هوا از Location Bar دستيابی پيدا كنيد. به عنوان مثال؛ اگر واژه « dict baseball » را تايپ كنيد، شما می‌توانيد موارد موجود در سايت Dictionary.com ، كه مربوط به baseball است را، دريافت نماييد. شما می‌توانيد با استفاده از راست كليك كردن بر روي يك كلمه Highlight شده درون پنجره اصلی، عمل جستجو در وب را انجام دهيد و در حين دريافت نتايج جستجو در Tab صفحه پس‌زمينه، به خواندن صفحه اصلی ادامه دهيد.

نسخه 1 فايرفاكس شامل قابليت‌های متعددی است كه به نسخه آزمايشی آن اضافه شده است. اكنون Bookmark ها می‌توانند شامل موارد RSS نيز باشند. وقتی يك سايت را باز می‌كنيد كه مواردی از RSS به شما ارائه می‌كند، آيكونی‌ در گوشه پايين سمت راست پنجره مرورگر ظاهر می‌شود كه وقتی‌ بر روی‌ آن كليك می‌شود، براي شما امكان قبول و انتخاب يك RSS را می‌دهد كه بعدا بصورت يك Bookmark Folder ظاهر خواهد شد. جستجوی متن يا واژه مورد نظر در صفحات وب با استفاده از نوار ابزار جستجوی جديد، آسان‌تر شده است. اين نوار ابزار در پايين پنجره مرورگر مشاهده می‌شود و در صورت پيدا كردن كلمه در صفحه آن‌را به صورت پررنگ (Highlight) نشان می‌دهد.


براي امنيت دو مورد در فايرفاكس بهبود يافته‌اند: يكی جلوگيری از نصب نرم‌افزار به صورت Drive-by و ديگری امكان رمزگذاری قوی گذرواژه‌های ذخيره شده در Password Manager نرم‌افزار است. مورد ديگر كه بهبود يافته افزودن Pane براي فولدرهای Bookmark شده است كه باعث می‌شود سازماندهی‌ و مرتب كردن Bookmark ها راحت‌تر انجام شود.


عليرغم اين قابليت‌ها، اين مرورگر هنوز كامل و عالی (بی‌عيب) نيست. فايرفاكس DHTML های غيراستاندارد را به درستی اجرا نكرده و رندر نمی‌كند، البته سازمان موزيلا هيچ تمايلی هم برای ارائه مرورگری با چنين قابليتی ندارد. اين در حالی است كه فايرفاكس هم مقصر واقعی نيست (چرا كه بعضی از سايت‌ها از استانداردهای W3C تبعيت نمی‌كنند) ولی حقيقت اين است كه شما با فايرفاكس قادر نيستيد كه همه چيز را روی وب مشاهده نماييد. با اين وجود تمام صفحاتی كه معمولاً ما با آن‌ها سر و كار داريم، سريع و دقيق به نمايش در خواهد آمد.
اگر چه IE می‌تواند به درستی اغلب صفحات وب را نمايش دهد، ما هنوز هم فايرفاكس را به خاطر عملكرد بهتر و ظاهر و رابط ساده‌ترش ترجيح می‌دهيم. بطور خلاصه می‌توان گفت: فايرفاكس راحت و سريع است. اگر شما مرورگری لازم داريد كه با تكيه بر توانمندی PC ، شما را در انجام امور ياری دهد، فايرفاكس آغازی مناسب است.


منبع: PC Magazine
نویسنده: Matthew D. Sarrel
ترجمه و تنظیم: مهدی معينی


تکمیل:
همواره می‌توانید آخرین نسخه مرورگر فایرفاکس را از اینجا دانلود کنید. ( آخرین نسخه ارائه شده هنگام نوشتن این متن، Firefox 1.0.1 می‌باشد )تعداد بازدید (13200 مرتبه) . لینک ثابت