بازگشت به صفحه اصلی
بازگشت به صفحه اصلی
نرم افزارهای رایگان
 Free PDF Eraser 1.8 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 WonderFox DVD Ripper Speedy 7.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Free HD Video Converter Factory 8.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer for Mac 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for iPhone Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery for Mac Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Do Your Data Recovery Free 2.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 5KPlayer 2.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 IP Camera Viewer 3.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید. (جدید)

 Privacy Eraser Portable 3.7 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Desktop Calendar 2.1.5.3390 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Abelssoft Undeleter 2015h : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Colored Physics 1.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Cute Puppy Clock 1.2.9 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Glitter Frame GIF Maker 1.6.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Amazing Frame Show 1.3.2 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Cleaner for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free iPhone Explorer for Mac 1.5.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free MP4 Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 VideoPad Video Editor Free for Mac 4.04 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free PSP Video Converter 4.1.4 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 FileFort Backup Software Free 3.31 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 5KPlayer 2.0 for Mac : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 SoftAmbulance Free Eraser 1.30 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Macgo Free Mac Media Player 2.11.1 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Wipe 2015.01 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Free Secret Disk 2.15 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Safe Startup 4.00 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Netwrix Account Lockout Examiner 4.131.380 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 DataNumen Disk Image 1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 RecordPad Sound Recorder for Mac 5.24 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 Folder Backup for Outlook 1.11 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 M8 Free Multi Clipboard 20.0 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

 MacX Free DVD to AVI Converter for Mac 4.1.5 : توضیح فارسی برای این برنامه هنوز ارائه نشده است. در صورت تمایل به صفحه انگلیسی مربوط به برنامه مراجعه کنید.

لینک دونی
لینک های مفید
یکشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۹۳ - آرشيو
سال 1393
سلام به همه دوستان قدیمی و باوفا. عید نوروز رو به همه تبریک می گم. اصلا ببینم، کسی هنوز این ورا پیداش میشه؟ کسی از قدیمی ها؟

در قسمت قبل با Performance Options آشنا شديم ... البته تا حدودی و اما ادامه ماجرا ...


Virtual Memory
در بين تنظيمات قاب Performance Options ، ويندوز XP در مورد Virtual Memory نسبت به بقيه كنترل بيشتری به كاربر ميده. در اينجا قصد دارم به تفصيل درباره Virtual Memory و گزينه‌هایی كه XP در اختيار كاربران قرار ميده توضيح بدم. (اينا رو Greg Shultz گفته ... راست و دروغش گردن خودش!)
ويندوز XP از Virtual Memory برای در اختيار گذاشتن حافظه‌ای بيشتر از آنچه به طور فيزيكی روی سيستم وجود داره استفاده می‌كنه. وقتی همزمان چند برنامه رو اجرا می كنيد، اين برنامه ها يا دستورات از RAM مشتركی استفاده می كنند، پس به نظر مياد كه شما RAM بيشتری احتياج داريد. (ولی RAM كه نداريد ...) در اينگونه موارد XP ميزان استفاده هر برنامه يا دستور از حافظه در دسترس ( RAM ) رو كنترل كرده و مقداری از حافظه رو به برنامه‌ای كه اجرا شده ولی در حال حاضر از اون استفاده نمی‌شه، اختصاص ميده. در مرحله بعد XP با جابجایی و معاوضه، بخش‌های غير فعال رو به صورت موقت از روی RAM برمی‌داره و در بخشی از Hard به نام Paging File ذخيره می‌كنه.

وقتی برای اجرای برنامه به بخش‌های ذخيره شده نياز باشه، ويندوز اون بخش‌ها رو از Paging File صدا زده و برنامه رو اجرا می‌كنه. ويندوز XP از طرف ديگه به انتقال بخش‌های ساكن و غير فعال برنامه‌های ديگه از RAM به Paging File برای دستيابی به حافظه بيشتر نياز داره. همونطوری كه می‌تونيد تصور كنيد، اين فرآيند تهاتر وقتی همزمان از چند برنامه استفاده می‌كنيد، به طور مداوم در حال تكراره و باعث تحليل عملكرد كلی سيستم می‌شه.


به خاطر داشته باشيد كه:
Virtual Memory در XP طوری تنظيم شده كه RAM رو به دو قسمت Page Pooled و Nonpage Pooled تقسيم می‌كنه. بخش Nonpage Pooled شامل فايل‌های دستوری و بخش مهمی از سيستم عامل می‌شه كه هيچ وقت به Paging File فرستاده نمی‌شه و البته هر چيزی كه در Page Pooled قرار می‌گيره، قابليت تهاتر و انتقال به Paging File رو داره.


اصلاح تنظيمات Virtual Memory
در قاب Virtual Memory اندازه Paging File نمايش داده می‌شه. برای تغيير اندازه اون همون‌طوری كه در تصویر شماره 4 نشان داده شده، روی دكمه Change در قاب Performance Options كليك كنيد.


اندازه پيشنهادی Paging File هم با يك فرمول به دست مياد. اندازه فيزيكی RAM ضرب‌در يك و نيم. همون‌طوری كه می‌بينيد با يك حافظه 512 مگابايتی، اندازه پيشنهادی 766 مگابايت می‌شه‌. (پس 2 مگابايتش چی شد! دزدا ... ؟) اين كه چرا فقط 766 تا، توضيح ميدم. (بنده نه و جناب Greg خان) كاربر انتظار داره تمام RAM به عمليات سيستم اختصاص پيدا كنه، ولی عملا سيستم 511 مگابايت رو به اين كار اختصاص ميده. همچنين متوجه خواهيد شد كه XP به شما اجازه نمی‌ده كه Initial Size رو كمتر از 2 مگابايت قرار بديد.

برای بهبود عملكرد كلی سيستم از طريق اصلاح Virtual Memory ، دو راه وجود داره. یكی افزايش آن و ديگری انتقال Paging File به يك ديسك سخت ديگه كه بهترين حالت هم با انجام راه دوم به دست مياد. البته برای اين كار به يك هارد ديگه احتياج داريد. اگه فكر می‌كنيد كه با انتقال Paging File از يك درايو به درايو ديگه می‌تونيد سيستم بهتری داشته باشيد، سخت در اشتباه هستيد.

دليل بهينه شدن در اين حالت هم اينه كه يك هارد وظايف سيستم عامل رو انجام ميده و هارد ديگه فقط به Paging File اختصاص داره. برای انتقال، درايو C را از ليست انتخاب كنيد. سپس گزينه No Paging File را انتخاب و بر روی Set كليك كنيد. در مرحله بعد از روی ليست، هارد ديگه رو انتخاب كنيد. بعد گزينه Customize رو انتخاب كرده، اندازه‌های مناسب رو برای Initial و Maximize در كادرهای مربوطه تايپ و Set رو كليك كنيد. بعد از OK كردن، دوباره سيستم رو راه‌اندازی كنيد.


نكته آخر يا وصيت آخر Greg
اگه شما هم از خوره‌های آی‌تی‌باز باشيد، حتما در پستوی خونه‌تون و توی یك جعبه، يه دونه هارد قديمی رو نگه می‌داريد. اين هارد برای عمليات جاری و روزمره ويندوز به درد نمی‌خوره ولی جون ميده برای Paging File . پس می‌تونيد به عنوان Slave اون رو به سيستم‌تون متصل كنيد و بعد از فرمت كردن اون، ويندوز رو برای استفاده از هارد جديد به عنوان Paging File پيكربندی كنيد.
اصل مطلب رو هم می‌تونيد از اينجا بخونيد.


منبع: TechRepublic
تهيه: سيد يوسف منيری

تعداد بازدید (18281 مرتبه) . لینک ثابت